Anasayfa Hakkımızda Kadromuz Kredi Koşulları Mevzuat Foto Galeri İletişim

 KOOPERATİF HABERLER

Şener’den TESKOMB’a Teşekkür

        Yalova Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Muammer Şener, TESKOMB’a kooperatif kredilerinin şahıs üst limitlerinin arttırılmasıyla ilgili çalışmasından dolayı teşekkür etti.

        Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği TESKOMB, kooperatif kefaletiyle kullandırılan kredilerin şahıs üst limitlerinin kooperatiflerin ekonomik güçlerine bağlı olarak 100 bin, 75 bin, 50 bin ve 35 bin TL olarak yapılan uygulamasını, bankayla yapılan çalışma sonrasında yeniden düzenlenmişti. Yapılan düzenlemeyle 1.grup 100 bin TL’den başlamak üzere, 2.grup 90 bin, 3.grup 80 bin, 4.grup 70 bin, 5.grup 60 bin, 6.grup 50 bin, 7.grup 40 bin TL olarak belirlendi.

       Kooperatiflerin risk gruplarının hesaplanmasında ve gruplara göre yapılan kredi uygulamalarında ise herhangi bir değişiklik yapılmadı. Yalova Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Muammer Şener, alınan bu kararda emeği geçen Merkez Birliği Genel Başkanı A.Kadir Akgülün ve Marmara Bölge Birliği Başkanı, genel başkan vekili Bahri Şanlı’ya kooperatif adına ve Yalova esnaf sanatkarları kooperatifi adına teşekkür ederiz. Yalova Kredi Kefalet Kooperatifi’nin kredi grubu 4.grup olup, kredi limiti 70 bin TL’dir. Esnaf ve sanatkar kardeşlerimizin ödemede gösterdikleri duyarlılığa ve titizliğe canı gönülden teşekkür ederim” diye konuştu.

 

 

   
Kurumsal Bilgiler

Genel Kurul Videoları

Kredi Faiz Oranları

Esnaf olma şartları

Ustalık Belgesi

Mesleki oda kuruluşu

Federasyon Adresleri

Önemli Linkler

İşyeri açarken istenilen belgeler